KÜTAHYA ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

ABİDE-4 PUANLAMA ÇALIŞMASI

 "Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi"(ABİDE)-4 açık uçlu soru puanlama çalışması Ölçme Değerlendirme Merkezlerinde görevli alan öğretmenleri tarafından yapıldı.
ABİDE-4 PUANLAMA ÇALIŞMASI

ABİDE AÇIK UÇLU SORU PUANLAMA ÇALIŞMASI

Öğrencilerin okul yaşamında öğrendiklerini, gündelik yaşam durumlarına aktarma becerilerinin ve herhangi bir problem durumuyla karşılaştıklarında bunları çözme becerilerinin ölçülmesi; ayrıca öğrencilerin akademik başarılarını etkileyen faktörlerin araştırılması amacıyla "Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi"(ABİDE) projesi hayata geçirilmiştir. Bu proje ile  4 ve 8. sınıf düzeyinde ki öğrencilere Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında açık uçlu sorular yöneltilmektedir. Genel Müdürlüğümüzce yürütülen ABİDE araştırması 2016, 2018 ve 2022 yıllarında gerçekleştirilmiştir. 2022 yılında yapılan araştırmanın açık uçlu soruları 2023 yılının 21 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında müdürlüğümüzde görevli alan öğretmenlerimiz tarafından puanlanmıştır. 

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No37 3. Kat KÜTAHYA - 0 274 280 43 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.